Pozyskaj leasing prowadząc firmę

Mając własną działalność gospodarczą bardzo trudno jest radzić sobie bez służbowego samochodu. Oczywiście istnieją działalności stricte stacjonarne, internetowe jednak nawet w takim przypadku trzeba jeździć do księgowych, kontrahentów czy też urzędów. Warto więc poznać rozwiązanie, które pozwoli na pozyskanie dobrego samochodu w ramach optymalizacji podatkowej.

Pierwsza firma

Rozpoczęcie działalności w pierwszym przedsiębiorstwie jest sporym wyzwaniem dla początkującego przedsiębiorcy. Nagle trzeba zarządzać wieloma rzeczami, pilnować terminów a do tego szukać klientów i dbać o już istniejących. I to właśnie to ostatnie wymaga najwięcej pracy. Trzeba bowiem do klienta pojechać, porozmawiać i przejść wszystkie pozostałe kroki pozwalające go pozyskać. Do tego przydałby się służbowy samochód. Rzadko który przedsiębiorca jest w stanie przeznaczyć kilkadziesiąt tysięcy na zakup nowego auta. Szczęśliwie, obecnie leasing samochodowy – https://www.millennium-leasing.pl/samochody-osobowe jest tak spopularyzowany, że bez najmniejszych problemów nawet przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają mogą starać się o pozyskanie finansowania leasingowego, które pozwoli im na pozyskanie niezbędnego auta. Oczywiście, nie ma nic za darmo i przedsiębiorca musi być przygotowany na to, że będzie musiał spłacać w ratach leasingowych to zobowiązanie. Jednak dzięki leasingowi może w bardzo krótkim czasie uzyskać samochód do poruszania się bez dokonywania dużej jednorazowej opłaty, jak miałoby to miejsce w przypadku kupna nowego auta.

Zalety i minusy leasingu

Zacznijmy od zalet, których jest zdecydowanie więcej. Po pierwsze, bardzo szybko można się cieszyć nowym pojazdem. Po drugie – korzyści finansowe. W tym przykładzie rozważymy leasing operacyjny, który niezmiennie jest zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem leasingowym. W koszty prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorca wpisuje wszystkie raty leasingowe wraz z opłatą inicjalną, co pozwala na bardzo znaczące obniżenie podatku dochodowego. Podatek VAT płaci się od każdej raty osobno i w zależności od tego, czy środek trwały będący leasingowanym jest wykorzystywany wyłącznie w firmie, można odliczyć nawet do stu procent podatku VAT. Co można z kolei zaliczyć na minus? Kary wynikające nawet z najmniejszego spóźnienia z opłatą oraz pewne ograniczenia – niektóre firmy leasingowe zmuszają klienta do poinformowania ich w przypadku wyjazdu leasingowanym samochodem poza granice kraju. Każdy przedsiębiorca podpisując umowę leasingową musi również bardzo dokładnie przestudiować nie tylko ją lecz również Ogólne Zasady Umowy Leasingu, w których znajdują się wszelkie informacje na temat leasingu oraz postępowania obydwu stron w najróżniejszych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.